• September 25 Friday, 7:30 pm (GMT+3)
    Ice Palace
    SKA Saint Petersburg
    ?:?
    Ak Bars Kazan
  • September 27 Sunday, 5:30 pm (GMT+3)
    Ice Palace
    Severstal Cherepovets
    ?:?
    Ak Bars Kazan
  • September
    Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    31 01 Лого 02 03 Лого 04 05 Лого 06
    07 08 Лого 09 10 11 12 Лого 13
    14 15 16 Лого 17 18 19 Лого 20
    21 Лого 22 23 24 Лого 25 26 Лого 27
    28 Лого 29 30 Лого 01 02 03 04
    Home games Away games
  • September 2020
    25 September 2020
    SKA Saint Petersburg Лого SKA Start
    7:30 pm
    Learn more
    Лого АкБарс Ak Bars Kazan
    Avangard Omsk Лого Avangard Start
    7:30 pm
    Лого АкБарс Red Star Kunlun Beijing
    Lokomotiv Yaroslavl Лого Lokomotiv Start
    7:30 pm
    Лого АкБарс Neftekhimik Nizhnekamsk
    Jokerit Helsinki Лого Jokerit ? : ? Лого АкБарс Sibir Novosibirsk region
    Avtomobilist Yekaterinburg Лого Avtomobilist ? : ? Лого АкБарс Dinamo Minsk
    24 September 2020
    CSKA Moscow Лого CSKA 5:0 Лого АкБарс Severstal Cherepovets
    HC Sochi Sochi Лого HC Sochi 2:3 Лого АкБарс Dynamo Moscow
    Торпедо Нижегородская обл. Лого Торпедо 2:3 OT Лого АкБарс Amur Khabarovsk
    Salavat Yulaev Ufa Лого Salavat Yulaev 3:1 Лого АкБарс Traktor Chelyabinsk
    Metallurg Magnitogorsk Лого Metallurg 1:4 Лого АкБарс Vityaz Moscow region
    23 September 2020
    SKA Saint Petersburg Лого SKA 1:4 Лого АкБарс Sibir Novosibirsk region
    22 September 2020
    Neftekhimik Nizhnekamsk Лого Neftekhimik 3:2 SO Лого АкБарс Amur Khabarovsk
    Ak Bars Kazan Лого Ak Bars 2:1 SO Learn more Лого АкБарс Avangard Omsk
    Red Star Kunlun Beijing Лого Red Star Kunlun +:- Лого АкБарс Lokomotiv Yaroslavl
    Salavat Yulaev Ufa Лого Salavat Yulaev 2:3 Лого АкБарс HC Sochi Sochi
    Traktor Chelyabinsk Лого Traktor 0:1 Лого АкБарс Severstal Cherepovets
    Avtomobilist Yekaterinburg Лого Avtomobilist 3:4 OT Лого АкБарс Vityaz Moscow region
    21 September 2020
    Dinamo Minsk Лого Dinamo 5:4 Лого АкБарс Sibir Novosibirsk region
    • Conferences
    • Divisions
    • KHL
    • Eastern Conference

      Место TEAM GP PTS
      1 Salavat Yulaev (Ufa) 10 14
      2 Avtomobilist (Yekaterinburg) 8 14
      3 Avangard (Omsk) 9 14
      4 Ak Bars (Kazan) 8 14
      5 Metallurg (Magnitogorsk) 8 12
      6 Traktor (Chelyabinsk) 9 9
      7 Sibir (Novosibirsk region) 9 7
      8 Barys (Nur-Sultan) 6 7
      9 Торпедо (Нижегородская обл.) 9 6
      10 Amur (Khabarovsk) 10 5
      11 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 7 4
      12 Red Star Kunlun (Beijing) 8 3

      Western Conference

      Место TEAM GP PTS
      1 SKA (Saint Petersburg) 9 13
      2 CSKA (Moscow) 8 13
      3 Dynamo (Moscow) 8 10
      4 Dinamo (Minsk) 7 10
      5 Severstal (Cherepovets) 7 9
      6 Lokomotiv (Yaroslavl) 6 8
      7 Vityaz (Moscow region) 8 8
      8 Spartak (Moscow) 8 5
      9 HC Sochi (Sochi) 8 5
      10 Jokerit (Helsinki) 3 4
      11 Dinamo (Riga) 5 3
    • Kharlamov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 Avtomobilist (Yekaterinburg) 8 14
      2 Ak Bars (Kazan) 8 14
      3 Metallurg (Magnitogorsk) 8 12
      4 Traktor (Chelyabinsk) 9 9
      5 Торпедо (Нижегородская обл.) 9 6
      6 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 7 4

      Chernyshev Division

      Место TEAM GP PTS
      1 Salavat Yulaev (Ufa) 10 14
      2 Avangard (Omsk) 9 14
      3 Sibir (Novosibirsk region) 9 7
      4 Barys (Nur-Sultan) 6 7
      5 Amur (Khabarovsk) 10 5
      6 Red Star Kunlun (Beijing) 8 3

      Bobrov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 SKA (Saint Petersburg) 9 13
      2 Severstal (Cherepovets) 7 9
      3 Vityaz (Moscow region) 8 8
      4 Spartak (Moscow) 8 5
      5 HC Sochi (Sochi) 8 5
      6 Jokerit (Helsinki) 3 4

      Tarasov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 CSKA (Moscow) 8 13
      2 Dynamo (Moscow) 8 10
      3 Dinamo (Minsk) 7 10
      4 Lokomotiv (Yaroslavl) 6 8
      5 Dinamo (Riga) 5 3
    • KHL general table

      Место TEAM GP PTS
      1 Salavat Yulaev (Ufa) 10 14
      2 Avangard (Omsk) 9 14
      3 Avtomobilist (Yekaterinburg) 8 14
      4 Ak Bars (Kazan) 8 14
      5 SKA (Saint Petersburg) 9 13
      6 CSKA (Moscow) 8 13
      7 Metallurg (Magnitogorsk) 8 12
      8 Dynamo (Moscow) 8 10
      9 Dinamo (Minsk) 7 10
      10 Traktor (Chelyabinsk) 9 9
      11 Severstal (Cherepovets) 7 9
      12 Lokomotiv (Yaroslavl) 6 8
      13 Vityaz (Moscow region) 8 8
      14 Sibir (Novosibirsk region) 9 7
      15 Barys (Nur-Sultan) 6 7
      16 Торпедо (Нижегородская обл.) 9 6
      17 Spartak (Moscow) 8 5
      18 HC Sochi (Sochi) 8 5
      19 Amur (Khabarovsk) 10 5
      20 Jokerit (Helsinki) 3 4
      21 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 7 4
      22 Dinamo (Riga) 5 3
      23 Red Star Kunlun (Beijing) 8 3
    • Conference 1/4 Final
    • Conference East

      S Score in series Teams
      4 Ak Bars (Kazan) 1
      0 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 8
      Game history
      02.03.2020
      Ak Bars – Neftekhimik 4:1
      04.03.2020
      Ak Bars – Neftekhimik 5:1
      06.03.2020
      Neftekhimik – Ak Bars 1:2 OT
      08.03.2020
      Neftekhimik – Ak Bars 0:1
      1 Avtomobilist (Yekaterinburg) 4
      4 Sibir (Novosibirsk) 5
      Game history
      02.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 0:2
      04.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 0:1 OT
      06.03.2020
      Sibir – Avtomobilist 4:3 OT
      08.03.2020
      Sibir – Avtomobilist 1:5
      10.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 1:2
      4 Barys (Nur-Sultan) 2
      1 Metallurg (Magnitogorsk) 7
      Game history
      01.03.2020
      Barys – Metallurg 4:0
      03.03.2020
      Barys – Metallurg 0:3
      05.03.2020
      Metallurg – Barys 1:2 OT
      07.03.2020
      Metallurg – Barys 0:2
      09.03.2020
      Barys – Metallurg 5:2
      2 Avangard (Omsk) 3
      4 Salavat Yulaev (Ufa) 6
      Game history
      01.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 5:2
      03.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 2:3 OT
      05.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 6:3
      07.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 1:5
      09.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 3:6
      11.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 4:1

      Conference West

      S Score in series Teams
      4 CSKA (Moscow) 1
      0 Torpedo (Nizhny Novgorod) 8
      Game history
      02.03.2020
      CSKA – Torpedo 3:0
      04.03.2020
      CSKA – Torpedo 3:0
      06.03.2020
      Torpedo – CSKA 1:2 OT
      08.03.2020
      Torpedo – CSKA 2:3 OT
      4 Dynamo (Moscow) 4
      2 Spartak (Moscow) 5
      Game history
      02.03.2020
      Dynamo – Spartak 5:1
      04.03.2020
      Dynamo – Spartak 4:3
      06.03.2020
      Spartak – Dynamo 5:4 OT
      08.03.2020
      Spartak – Dynamo 3:2
      10.03.2020
      Dynamo – Spartak 4:1
      12.03.2020
      Spartak – Dynamo 2:3 OT
      4 SKA (Saint Petersburg) 2
      0 Vityaz (Moscow region) 7
      Game history
      01.03.2020
      SKA – Vityaz 6:1
      03.03.2020
      SKA – Vityaz 4:3
      05.03.2020
      Vityaz – SKA 0:6
      07.03.2020
      Vityaz – SKA 2:3 OT
      4 Jokerit (Helsinki) 3
      2 Lokomotiv (Yaroslavl) 6
      Game history
      01.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 6:0
      03.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 5:1
      05.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 0:3
      07.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 4:3
      09.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 2:4
      11.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 1:5