• January
    Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    28 29 30 31 01 02 03
    04 05 Лого 06 07 Лого 08 09 Лого 10
    11 Лого 12 13 14 Лого 15 16 Лого 17
    18 Лого 19 20 Лого 21 22 23 24
    25 26 27 Лого 28 29 Лого 30 31
    Home games Away games
  • January 2021
    21 January 2021
    CSKA Moscow Лого CSKA 3:2 Лого АкБарс Amur Khabarovsk
    HC Sochi Sochi Лого HC Sochi 3:0 Лого АкБарс Sibir Novosibirsk region
    Dynamo Moscow Лого Dynamo 0:2 Лого АкБарс Barys Nur-Sultan
    Vityaz Moscow region Лого Vityaz 1:3 Лого АкБарс SKA Saint Petersburg
    Red Star Kunlun Beijing Лого Red Star Kunlun 5:6 Лого АкБарс Neftekhimik Nizhnekamsk
    Ak Bars Kazan Лого Ak Bars 3:4 SO Learn more Лого АкБарс Lokomotiv Yaroslavl
    Traktor Chelyabinsk Лого Traktor 2:1 OT Лого АкБарс Salavat Yulaev Ufa
    Metallurg Magnitogorsk Лого Metallurg 5:3 Лого АкБарс Dinamo Riga
    Avtomobilist Yekaterinburg Лого Avtomobilist 3:6 Лого АкБарс Severstal Cherepovets
    19 January 2021
    Jokerit Helsinki Лого Jokerit 1:4 Лого АкБарс Barys Nur-Sultan
    CSKA Moscow Лого CSKA 2:1 Лого АкБарс Spartak Moscow
    HC Sochi Sochi Лого HC Sochi 2:3 OT Лого АкБарс Dinamo Minsk
    Vityaz Moscow region Лого Vityaz 3:1 Лого АкБарс Sibir Novosibirsk region
    Торпедо Нижегородская обл. Лого Торпедо 7:1 Лого АкБарс Neftekhimik Nizhnekamsk
    Red Star Kunlun Beijing Лого Red Star Kunlun 2:3 OT Лого АкБарс Amur Khabarovsk
    Ak Bars Kazan Лого Ak Bars 4:5 OT Learn more Лого АкБарс Dinamo Riga
    Traktor Chelyabinsk Лого Traktor 2:3 Лого АкБарс Avangard Omsk
    Salavat Yulaev Ufa Лого Salavat Yulaev 4:2 Лого АкБарс Severstal Cherepovets
    Metallurg Magnitogorsk Лого Metallurg 4:1 Лого АкБарс Lokomotiv Yaroslavl
    Avtomobilist Yekaterinburg Лого Avtomobilist 1:3 Лого АкБарс SKA Saint Petersburg
    • Conferences
    • Divisions
    • KHL
    • Eastern Conference

      Место TEAM GP PTS
      1 Ak Bars (Kazan) 49 76
      2 Avangard (Omsk) 48 64
      3 Metallurg (Magnitogorsk) 48 63
      4 Salavat Yulaev (Ufa) 50 63
      5 Avtomobilist (Yekaterinburg) 49 59
      6 Traktor (Chelyabinsk) 48 57
      7 Торпедо (Нижегородская обл.) 49 56
      8 Barys (Nur-Sultan) 46 55
      9 Sibir (Novosibirsk region) 49 44
      10 Amur (Khabarovsk) 48 40
      11 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 48 32
      12 Red Star Kunlun (Beijing) 46 30

      Western Conference

      Место TEAM GP PTS
      1 CSKA (Moscow) 48 75
      2 SKA (Saint Petersburg) 49 66
      3 Lokomotiv (Yaroslavl) 48 65
      4 Dynamo (Moscow) 48 61
      5 Dinamo (Minsk) 47 55
      6 Severstal (Cherepovets) 48 54
      7 Jokerit (Helsinki) 44 53
      8 Spartak (Moscow) 48 50
      9 Vityaz (Moscow region) 48 49
      10 HC Sochi (Sochi) 49 34
      11 Dinamo (Riga) 47 23
    • Kharlamov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 Ak Bars (Kazan) 49 76
      2 Metallurg (Magnitogorsk) 48 63
      3 Avtomobilist (Yekaterinburg) 49 59
      4 Traktor (Chelyabinsk) 48 57
      5 Торпедо (Нижегородская обл.) 49 56
      6 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 48 32

      Chernyshev Division

      Место TEAM GP PTS
      1 Avangard (Omsk) 48 64
      2 Salavat Yulaev (Ufa) 50 63
      3 Barys (Nur-Sultan) 46 55
      4 Sibir (Novosibirsk region) 49 44
      5 Amur (Khabarovsk) 48 40
      6 Red Star Kunlun (Beijing) 46 30

      Bobrov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 SKA (Saint Petersburg) 49 66
      2 Severstal (Cherepovets) 48 54
      3 Jokerit (Helsinki) 44 53
      4 Spartak (Moscow) 48 50
      5 Vityaz (Moscow region) 48 49
      6 HC Sochi (Sochi) 49 34

      Tarasov Division

      Место TEAM GP PTS
      1 CSKA (Moscow) 48 75
      2 Lokomotiv (Yaroslavl) 48 65
      3 Dynamo (Moscow) 48 61
      4 Dinamo (Minsk) 47 55
      5 Dinamo (Riga) 47 23
    • KHL general table

      Место TEAM GP PTS
      1 Ak Bars (Kazan) 49 76
      2 CSKA (Moscow) 48 75
      3 SKA (Saint Petersburg) 49 66
      4 Lokomotiv (Yaroslavl) 48 65
      5 Avangard (Omsk) 48 64
      6 Metallurg (Magnitogorsk) 48 63
      7 Salavat Yulaev (Ufa) 50 63
      8 Dynamo (Moscow) 48 61
      9 Avtomobilist (Yekaterinburg) 49 59
      10 Traktor (Chelyabinsk) 48 57
      11 Торпедо (Нижегородская обл.) 49 56
      12 Barys (Nur-Sultan) 46 55
      13 Dinamo (Minsk) 47 55
      14 Severstal (Cherepovets) 48 54
      15 Jokerit (Helsinki) 44 53
      16 Spartak (Moscow) 48 50
      17 Vityaz (Moscow region) 48 49
      18 Sibir (Novosibirsk region) 49 44
      19 Amur (Khabarovsk) 48 40
      20 HC Sochi (Sochi) 49 34
      21 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 48 32
      22 Red Star Kunlun (Beijing) 46 30
      23 Dinamo (Riga) 47 23
    • Conference 1/4 Final
    • Conference East

      S Score in series Teams
      4 Ak Bars (Kazan) 1
      0 Neftekhimik (Nizhnekamsk) 8
      Game history
      02.03.2020
      Ak Bars – Neftekhimik 4:1
      04.03.2020
      Ak Bars – Neftekhimik 5:1
      06.03.2020
      Neftekhimik – Ak Bars 1:2 OT
      08.03.2020
      Neftekhimik – Ak Bars 0:1
      1 Avtomobilist (Yekaterinburg) 4
      4 Sibir (Novosibirsk) 5
      Game history
      02.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 0:2
      04.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 0:1 OT
      06.03.2020
      Sibir – Avtomobilist 4:3 OT
      08.03.2020
      Sibir – Avtomobilist 1:5
      10.03.2020
      Avtomobilist – Sibir 1:2
      4 Barys (Nur-Sultan) 2
      1 Metallurg (Magnitogorsk) 7
      Game history
      01.03.2020
      Barys – Metallurg 4:0
      03.03.2020
      Barys – Metallurg 0:3
      05.03.2020
      Metallurg – Barys 1:2 OT
      07.03.2020
      Metallurg – Barys 0:2
      09.03.2020
      Barys – Metallurg 5:2
      2 Avangard (Omsk) 3
      4 Salavat Yulaev (Ufa) 6
      Game history
      01.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 5:2
      03.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 2:3 OT
      05.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 6:3
      07.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 1:5
      09.03.2020
      Avangard – Salavat Yulaev 3:6
      11.03.2020
      Salavat Yulaev – Avangard 4:1

      Conference West

      S Score in series Teams
      4 CSKA (Moscow) 1
      0 Torpedo (Nizhny Novgorod) 8
      Game history
      02.03.2020
      CSKA – Torpedo 3:0
      04.03.2020
      CSKA – Torpedo 3:0
      06.03.2020
      Torpedo – CSKA 1:2 OT
      08.03.2020
      Torpedo – CSKA 2:3 OT
      4 Dynamo (Moscow) 4
      2 Spartak (Moscow) 5
      Game history
      02.03.2020
      Dynamo – Spartak 5:1
      04.03.2020
      Dynamo – Spartak 4:3
      06.03.2020
      Spartak – Dynamo 5:4 OT
      08.03.2020
      Spartak – Dynamo 3:2
      10.03.2020
      Dynamo – Spartak 4:1
      12.03.2020
      Spartak – Dynamo 2:3 OT
      4 SKA (Saint Petersburg) 2
      0 Vityaz (Moscow region) 7
      Game history
      01.03.2020
      SKA – Vityaz 6:1
      03.03.2020
      SKA – Vityaz 4:3
      05.03.2020
      Vityaz – SKA 0:6
      07.03.2020
      Vityaz – SKA 2:3 OT
      4 Jokerit (Helsinki) 3
      2 Lokomotiv (Yaroslavl) 6
      Game history
      01.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 6:0
      03.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 5:1
      05.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 0:3
      07.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 4:3
      09.03.2020
      Jokerit – Lokomotiv 2:4
      11.03.2020
      Lokomotiv – Jokerit 1:5